הנדסאי אדריכלות, ואדריכל הם שני רמות מקצועיות, באותו מקצוע. איך נדע מתי להשתמש בשירותי אדריכל, ומתי בשירותי הנדסאי אדריכלות?

על הנדסאי אדריכלות ואדריכל

דלג להבדלים

הנדסאי אדריכלות

לימודי הנדסאי אדריכלות נמשכים בין שנה וחצי- לשנתיים, ובסיומם מקבל הסטודנט תעודת הנדסאי אדריכלות. תעודה זו מקנה לו ידע בסיסי בבניית מבנים, ללא ידע תיאורטי, וללא ידע אומנותי, שלא נלמדים בלימודי התעודה להנדסאי אדריכלות. הנדסאי אדריכלות, ימשיך לתפקידי סטאז' שונים למשך מספר שנים, ולאחריהם הוא יוכל לחתום על אישורי מבנים, ולתכנן מבנים עד 4 קומות בלבד.
לימודי הנדסאי אדריכלות מתמקדים אך ורק בצד הטכני של אדריכלות, ובניית מבנים, הלימודים כלולים את העקרונות הטכניים של בניית מבנים, ותכנון על מנת שהנדסאי אדריכלות, ידע לתכנן מבנים בטוחים ויציבים, עד 4 קומות.

דלג להבדלים

אדריכל

אדריכל לומד 5 שנים, בתוכנית לימודים עשירה ומפרכת שכוללת, ידע מתקדם, בכל התחומים הקשורים לאומנות בניית מבנים ובניינים. החל בידע תיאורטי, על בניה עתיקה וחדשה, ועד לידע מעשי, וחשוב לגבי בניית מבנים, יציבות מבנים נמוכים, ורבי קומות, תכנון חשמל, מים, ביוב ומערכות שונות במבנים. יציבות מבנים, ועוד.  וכמובן, הצד האומנותי, והנראות של המבנה בסופו של תהליך. ההתייחסות לעיצוב כאל אומנות בפני עצמה חשוב מאוד בלימודי אדריכלות, ואדריכל מומחה ישים דגש על נראות הפרויקטים שלו. מתוך עיצוב מבנים בעלי אמירה, כמו מוזיאונים, מוסדות תרבות, מרכזים קהילתיים וגם בניינים גבוהים.  לאחר סיום הלימודים, יכנס אדריכל חדש לסטאז' של 3 שנים, לאחריו יעבור מבחן רישוי, ויוכל לחתום על כל סוגי המבנים והבניינים.

ההבדלים