כיום בישראל, רקטות רבות מוצאות את דרכן לישובים בארץ, ואף לבתים ישירות. טילים ורקטות גורמים נזק לא רק לרכוש, אלא גם לחיי אדם. למרות כל זאת, לא הרבה יודעים להבחין בין טיל לרקטה. למרות הדמיון שקיים בין הפירושים, טיל הוא לא רקטה, ורקטה גם היא לא טיל.

על טיל ורקטה

דלג להבדלים

טיל

טיל, הנחשב לרוב ככלי נשק, הנו עצם בעל מנוע רקטי או סילוני, המכוון למטרה כלשהי בעת שיגורו. טילים חכמים משתמשים במערכת לשינוי הדרך לאחר השיגור, וכמו כן שליטה מרחוק. הטיל משמש לפיצוץ עצמים ולפגיעה בחיי אדם, לרוב חיילים. יש המכנים את הטיל כ-"משגר לוויינים" או אפילו כ-"חלליות".

למערכת ההנחיה של הטילים יש אפשרות לנתח את המטרה ולפגוע בה במדויק, גם במידה והמטרה נעה. הטיל יכול לעקוב אחר חום, תנועה, וערכים פיזיקאים רבים נוספים, המתקדמים ומתווספים עם פיתוח הטכנולוגיה.

דלג להבדלים

רקטה

רקטה הנה עצם הבנוי בצורת גליל. העצם משוגר בעזרת משגר רקטות, ומקבל את התעופה שלו מהמנוע הרקטי שקיים בחלקו האחורי. רקטה בבסיסה, נבנית למטרות קצרות ולפגיעות לא מדויקות בדרך כלל. עלות ההכנה של רקטה אינה גבוהה ביחס לאמצעי לחימה אחרים, אולם הדבר אינו עוצר בעדה מלהיות הרסנית.

לרקטה ישנו חיסרון ברור בתחום אמצעי הלחימה, והוא המרחק. רקטה קטנה ולא משוכללת מגיעה למרחקים של כ-50 מטרים, בעוד רקטה מהדגמים החדשים ומתוחכמים ביותר מגיעה למרחקים של עד 50 קילומטרים. מרחקים אלה אינם מתקרבים לאחים של הרקטה הנמצאים תחת אותה קטגוריה.

ההבדלים


סרטון להמחשת ההבדלים: